U vikendu koji je iza nas  košarkaši “Turbine” su bili aktivni, te je nastavljen kontinuitet prijateljskih utakmica.

U petak je seniorska ekipa, koja se takmiči u A1 ligi, snage odmjerila sa sportskim prijateljima KK “Posušje”. U vrlo dinamičnoj utakmici slavili su gosti rezultatom 92:101. I u ovoj, kao i ranijim utakmicama, svi Turbosi su dobili priliku za igru, te pokazali veliku želju, no protiv vrlo raspoloženih gostiju nisu mogli više.

U subotu su seniori koji će igrati A2 ligu ugostili ekipu KK “Čapljina”.  I u ovom susretu slavili su gosti rezultatom 83: 88. Treba naglasiti da je prosječna starost jablaničkih košarkaša bila 17,5 godina,  što je pokazatelj da se za budućnost košarke u Jablanici ne treba brinuti.

Isti dan svoju utakmicu su odigrali i kadeti sa KK “Čapljinom”. Iako znatno mladi, pretežno pioniri, Turbosi su pružili zavidan otpor gostima u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu gosti pojačavaju ritam i slave u ovom susretu.

U narednom periodu planiran je rast prijateljskih utakmica, kako seniora za A1 i A2 ligu, tako i omladinskih selekcija.